Podobno pisze Pani setki, gdy nie tysiące listów rocznie. Przy pomniku ufundowanym ze składek społeczeństwa, na dalekim obozowym placu apelowym zgromadziło się tysiące ludzi, aby złożyć hołd ofiarom zamordowanym tutaj przed laty przez hitlerowskich oprawców. Aby uprzyjemnić atmosferę otwarcia grał nasz szkolny zespół „Notabene” uprzednie „Arkady”. Dnia 21.04.70 roku na trzeciej godzinie lekcyjnej zrobiła się prelekcja, którą rozwijał swój szkolny lekarz, na materiał szkodliwości alkoholu oraz nikotyny na organizm ludzki. Kędzierzyńska hala sportowa dnia 29 III 1970r. o godzinie 17:00 zgromadziła członków ZMS z wszystkiego województwa. Po dokonaniu przemówienia głos zabrali przedstawiciele szkół średnich krajowego województwa z urzędami powiązanymi z pracą Lenina. PRN- mgr Stanisław Broczkowski, przedstawiciel ZW ZMS- B.Bronner, warszawski lektor TPPR-u - Stanisław Ziemiak oraz przedstawiciele szkół średnich krajowego województwa. Niezwykle uroczystym etapem tej manifestacji był apel poległych uświetniony salwą artyleryjską, po którym przedstawiciele poszczególnych delegacji złożyli wieńce pod pomnikiem ofiar faszyzmu. Równolegle z uroczystym otwarciem klubu szkolnego koło LOP zorganizowało wystawę redaktora mgr Stanisława Kubika pt.
Na początku nasz dyrektor mgr R.Pacułt uroczyście wręczył dyplomy zakładowi opiekuńczemu, mjr J.Mysiakowi oraz inż. Mówił też o wpływie nikotyny na układ oraz o chorobach przezeń wywoływanych. Wystawę tą członkowie zawieźli też do pobliskich miejscowości: Komorna, Większyc, Poboroszowej, Polskiej Cerekwi. Na kontakcie w branży artystycznej udział wzięły młodzieżowe zespoły z Komorna, które stworzyły najnowsze młodzieżowe przeboje. W połów artystycznej wystąpił nowo powstały zespół przy Domu Kultury „Chemik”- „Azoton” - to firma zespołu, który wyraził swój cenny i dobrzy program. Zrobił się ostatniego dnia zlot, na który zostali zaproszeni liczni zebrani goście. Z.Wawrzynowiczowi za wielki koszt w produkcjach nad klubem oprócz tego nagrodzeni zostali aktywiści cechujący się w sztukach społecznych na obszarze szkoły. Tworzące na terenie polskiej szkoły organizacje młode nie miały dotychczas własnego klubu, w którym mogłyby tworzyć zebrania. W ramach obchodu Miesiąca Pamięci Narodowej, jak corocznie 10.04.70r. zrobiła się na obszarze byłego obozu w Sławięcicach wielka antywojenna manifestacja z udziałem społeczeństwa kozielskiego i delegacji z drugich powiatów. Manifestacja podjęła się o godzinie 11:00. Warto przypomnieć, że w latach 1940-1945 w Sławięcicach było wiele obozów pracy przymusowej, a od kwietnia 1940 roku - filia największego oświęcimskiego obozu zagłady. Jeżeli w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych naszego wieku, lewicująca młodzież amerykańskich uniwersytetów zaczęła masowo poruszać się marksizmem, na pokoju dziennym stanął problem czy i jako nauczać marksizmu.
Na zabawa przybyła młodzież zrzeszona w ZMS z całego województwa. Następnie głos zabrał przewodniczący przyzakładowego koła ZMS przy Kędzierzyńskich Azotach. Mówca podkreślił znaczenie kół ZMS przy zakładach produkcji też o czynach podjętych przez ostatnie koła dla uczczenia setnej rocznicy urodzin https://kartkowkiproste.pl/artykul/7135/ile-za-zwolnienie-lekarskie-najnizszej-krajowej . Zlot zorganizowano celem podsumowania prac spowodowanych przez szkolne i przyzakładowe koła ZMS. Między drugimi w zlocie uczestniczył przewodniczący ZW ZMS - Mieczysław Miśkiewicz, sekretarz PRN - Stanisław Broczkowski oraz pracowniki z rządu wojewódzkiego ZMS w Opolu i z rzędów powiatowych. Mieczysław Miskiewicz. Wprowadził on liczbowy pokrój organizacji ZMS w naszym województwie, a o jej żyjącej osoby w społeczeństwie. Zainteresowane kobiety będą potrafiły wziąć praktyczną wiedzę na punkt postępowania, roli komorników w ruchu gospodarczym, a jeszcze konsekwencji które za sobą niesie egzekucja. Temat do zeszytu: Powodzie. Mury naszej szkoły odwiedziła dziś tj. 11 maja dawana dyrektor pani Józefa Cichy. Nie ułatwia kandydatów do rekrutacji w planie komputerowym od 11 maja.
Wykonaniem tej informacje były ważne cytrynowe cukierki. Problemy były ciekawe. Najlepsze spośród nich wtedy: „Imperializm jak najwyższe stadium kapitalizmu”, „Rozłam między Mienszewikami, a Bolszewikami”, „Polacy o Leninie”, „Ważny i popularny”. Augustyn Wajda, Prezes zarządu Okręgowego ZboWiD, były więzień sławięcickiego obozu - Benedykt Cader, przedstawiciel Armii Radzieckiej mjr Walery Atamanow. Z.Wawrzynowicz, mjr J.Mysiak, redaktor mgr S.Kubik, przewodniczący Prezydium PRN- W.Krawczyk, a też inni. Na zakończenie głos zabrał sekretarz PRN- mgr Stanisław Broczkowski wyrażając uznanie dla różnorodności tematyki dotyczącej osoby Lenina. Oglądający wystawę wyrażali wielkie znaczenie dla pracy koła, wpisując się do kroniki lopowskiej. Następnie przy kawie zaproszeni goście wybrali nazwę dla klubu, która zawiera: „Przy magnoliach”. Następnie głos zabrał lektor warszawskiego TPPR-u Stanisław Zeimiak, stanowił on naocznym świadkiem rewolucji październikowej w Rosji. Następnie wystąpiła Górnicza Orkiestra Rozrywkowa z Rudy Śląskiej. Trzechsettysięczny to (wg mnie) przymiotnik utworzony na wzór trzechsetny, oraz nie liczebnik; na dodatek niemal nieobecny w Google. Co ciekawsze, premium spotify czy google play muzyka?