17 września 1939 Polska zaatakowana została i przez Armię Czerwoną, której natarcie było produktem tajnego porozumienia pomiędzy III Rzeszą a ZSRR. https://klasowekonkretne.pl/artykul/7355/testy-z-fizyki-klasa-8-elektrostatyka , zaniechano zagłuszania audycji Radia Wolna Europa, rozpoczęto II etap reformy gospodarczej, Sejm przyjął ustawę Wilczka, podjęto rozmowy w Magdalence, premierem został Mieczysław Rakowski, zrobiła się telewizyjna debata pomiędzy Alfredem Miodowiczem i Lechem Wałęsą, zawiązano Komitet Obywatelski „Solidarność”. W sukcesu reform wprowadzonych przez ekipę Gierka, które tworzono głównie z pożyczek zagranicznych, rozpoczęto budowę dużo innych zakładów przemysłowych, zmechanizowano rolnictwo, budowano masowo osiedla mieszkaniowe. W 1989 odbyły się obrady Okrągłego Stołu, w efektu ustaleń których ponownie zarejestrowano NSZZ „Solidarność” i NSZZ RI „Solidarność” oraz rozpoczęto przygotowania do „kontraktowych” wyborów parlamentarnych, które zakłada się za cezurę między PRL i III RP. W trakcie obrad Okrągłego Stołu ustalono, że w wyborach parlamentarnych kandydaci opozycji będą potrafili otrzymać maksymalnie 35% miejsc w Sejmie oraz dowolną pierwszą miejsc w Senacie. W efekcie porozumień Okrągłego Stołu w lipcu 1989 wprowadzono ustawową indeksację płac równoważącą inflację.

Może to przeważnie teraz, kiedy w efektu „deformy edukacji” w szkole musi zmieścić się nie sześć lecz osiem roczników, a w roku szkolnym 2019/2020 w liczby grupie szkół średnich spotkają się dwa roczniki. Wszyscy wstają i latają po sali, podczas gdy nauczyciel wypowiada różne słowa po angielsku (znane dzieciom). Ten naukowiec zauważył między innymi, że mięśnie człowieka słabną, gdy jego ciało ma dostęp np. z życiem, które mu niszczy. Terytorium Polski zostało podzielone pomiędzy III Rzeszę i Układ Radziecki na bazie dwustronnego traktatu o granicach i przyjaźni zawartego 28 września 1939. Terytorium okupowane przez Związek Radziecki zostało wcielone do ZSRR; zachodnia część terytorium okupowanego przez Niemcy została przyłączona do III Rzeszy, na kolejnej części utworzono tzw. Demokratyczne kadry Polski dokonały w okresie pierwszych lat III Rzeczypospolitej wiele istotnych zmian i zmian. Kolejne strajki wybuchły w lipcu i sierpniu 1980. Władze podjęły z protestującymi rozmowy, w jakich wyniku podpisano porozumienia sierpniowe. Na wschodnich terenach II RP był i konflikt ludności krajowej i ukraińskiej, którego apogeum była rzeź wołyńska, w jakiej wyniku zamordowanych zostało 50-60 tysięcy Polaków, a ponad 1000 polskich miejscowości zostało doszczętnie zniszczonych. Na obszarach okupowanych przez Niemcy i ZSRR prowadzono masowe aresztowania i egzekucje osób pełniących wcześniej funkcje państwowe lub zatrudnionych w związek oporu.

Władze państwowe zobowiązały się jeszcze do przyjęcia do zrealizowania wolnych mediów też do zrealizowania represji wobec opozycjonistów. W 1968 władze rozbiły demonstracje studentów w Stolicy i Krakowie, co stało się powodem do antysemickiej i antyinteligenckiej kampanii, w której wyniku dużo osób zmuszonych zostało do emigracji. W produktu ograniczenia inwestycji w latach 80. w 1989 zużycie maszyn oraz narzędzi w sektorze osiągnęło 64%. W stopniu rządów Jaruzelskiego kupiono za granicą 26 licencji, w latach 70. ponad 400. W pierwszym półroczu 1989 ponad połowę wydatków państwa sfinansowano kredytem z NBP, czyli wydawaniem pieniędzy. Głównym celem ciągów pierwszego dwudziestolecia III RP było dojście do NATO i Organizacji Europejskiej, co zostało osiągnięte właśnie w 1999 i 2004 roku. Hitlerowcy prowadzili również masowe wysiedlenia ludności polskiej, w których wyniku wiele kobiet pozbawionych zostało miejsca zamieszkania i zmuszonych do niewolniczej pozycji na obszarze Niemiec. W wyniku nowości w Klubu Radzieckim przeprowadzonych po śmierci Stalina również w Polsce zmniejszono represje wymierzone w ludzi i promowano nowe władze, których przywódcą stał Również sekretarz PZPR Władysław Gomułka. W produkcie sfałszowanych wyborów parlamentarnych (1947) zdecydowaną większość mandatów w Sejmie Ustawodawczym objął Blok Demokratyczny (PPR, PPS, SD, SL).

Władzę ustawodawczą stanowi dwuizbowy parlament (Sejm - 460 posłów, Senat - 100 senatorów) brany w łatwych, publicznych i tajnych wyborach parlamentarnych na 4-letnią kadencję od dnia pierwszego posiedzenia. Po ponad rocznym okresie względnej swobody politycznej, 13 grudnia 1981 Rada Państwa zawarła na obszarze całego świecie stan wojenny; władzę de facto przejęła Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego, ograniczono prawa cywilne, internowano liderów opozycji oraz in. W styczniu 1944 idąca na Wehrmacht Armia Czerwona przekroczyła granicę polsko-radziecką sprzed 1939. 21 lipca 1944 w Moskwie utworzono Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego (PKWN), który służył siłę na polem Polski wykorzystywanym przez Armię Czerwoną; w zestaw PKWN weszli wyznaczeni przez Józefa Stalina polscy działacze komunistyczni. NSZZ „Solidarność”. We wrześniu 1980 Edward Gierek został oddalony od władzy, oraz jego znaczenie zajął Stanisław Kania, który zawsze odszedł ze zajęcia w październiku 1981, zmieniłem go Wojciech Jaruzelski. Na platformie tekstu należy opisać obraz ojczyzny, który przedstawił Mickiewicz. Na platformie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z 1997 Polska jest republiką parlamentarną z systemem parlamentarno-gabinetowym, budującą się na trójpodziale władzy. Zmieniono nazwę państwa na Rzeczpospolita Krajowa i przywrócono do godła orła w koronie.